استارت‌آپ و کارآفرینی

باورهای غلط در تجربه‌کاربری: شماره هجدهم

فلش به درد نخور است

در سال‌های نخستین اینترنت، بسیاری از طراحان وب ترجیح می‌دادند از انیمیشن‌های فلش زیاد استفاده کنند، بدون توجه‌ به کاربرانی که سرعت اینترنت پایینی دارند و یا فلش پلیر را نصب نکرده‌اند.

این نوع استفاده اغلب اصول اولیه کاربردپذیری را نادیده می‌گرفت، از این رو کل تکنولوژی فلش بخاطر غیرقابل استفاده بودن و دسترس پذیر نبودن مورد انتقاد قرار گرفت.

تکنولوژی فلش بهبود‌های فراوانی یافته است، از آنجایی که: هم‌ اکنون SEO friendly است، امکانات زیاد در زمینه دسترس‌پذیری دارد، و حتی استفاده از دکمه‌ی بازگشت مرورگر را پشتیبانی می‌نماید. بیشتر کاربران با خود فلش مشکلی ندارند، برای اثبات کافی است محبوبیت سایت‌های به اشتراک گذاری ویدئو را به خاطر بیاوریم.

اما هنوز تعداد زیادی وبسایت ساخته شده با فلش با طراحی ضعیف وجود دارد و تکنولوژی فلش نیز محدودیت‌هایی نیز دارد، بنابراین لازم است که همیشه شرایط را بسنجید تا دریابید که در کجا استفاده از فلش یک انتخاب مطلوب برای طراحی شماست.

توضیحات سردبیر :
مطلب اصلی این متن مربوط به ۴ سال پیش هست، و احتمالا نویسنده در آن زمان احتمال نمیداده که چیزی به نام HTML5 جایگزین تکنولوژی فلش خواهد. البته این نکته قابل توجه هست که هنوز هم کارفرمایانی هستند که اصرار به استفاده از فلش در وبسایت و یا پروژه‌های خودشان دارن. پس خالی از لطف نیست که اگر گوشه چشمی هم به این نرم‌افزار و امکانات آن داشته باشیم.

(با تشکر از دوستانی که این مورد رو گوشزد کردند)

 

UX18

[button-red url=”https://startups.ir/uxmyths17″ target=”_self” position=”left”]شماره قبلی[/button-red] [button-red url=”https://startups.ir/uxmyths19″ target=”_self” position=”right”]شماره بعدی[/button-red]

1 نظر
  1. […] شماره قبلی شماره بعدی […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.