استارت‌آپ و کارآفرینی

Pencil پیشنهادی هیجان‌انگیز برای طراحی واسط کاربری

بسیاری از برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان برای طراحی واسط کاربری پروژه‌ها همچنان به کار با مداد بر روی  کاغذ عادت دارند. اما این روزها با توجه به اهمیت زمان و نیز افزایش تعداد پروژه‌ها گزینه‌های دیگری نیز وجود دارند که سرعت و کارایی طراحی واسط کاربری را تسهیل می‌نمایند. در این مقاله به معرفی یکی از نرم‌افزار‌های طراحی واسط کاربری با نام Pencil می‌پردازیم. از مهمترین مزیت‌های این نرم افزار نسبت به دیگر رقبایش متن‌باز‌بودن و امکان استفاده در همه‌ی پلتفرم‌ها است.

1home-ss

Pencil برای طراحی انواع مختلف رابط‌ کاربری از دسکتاپ گرفته تا وب تولید شده‌است. البته برنامه‌نویسان اپلیکیشن‌های اندروید یا IOS استفاده‌ی بهتری از این نرم‌افزار ساده اما جذاب خواهند داشت.

درادامه با مهمترین امکانات فراهم‌ شده در این نرم‌افزار آشنا می شویم:

مجموعه‌ی کاملی از اشکال مختلف

از نسخه‌ی  ۲٫۰٫۲ اشکال جدیدی جهت ایجاد واسط کاربری پیچیده‌تر برای وب و موبایل اعم از اندروید و IOS اضافه شده‌اند و نیز شاهد اشکال جذاب‌تری برای تولید فلوچارت و دیاگرام‌ها هستیم. همچنین مجموعه‌های دیگری از اشکال توسط جامعه‌ی برنامه‌نویسان تولید شده‌‌‌ است که به‌راحتی قابلیت اضافه‌شدن به نرم‌افزار را دارند.

2stencils

طراحی دیاگرام

تولید دیاگرام‌های مختلف با این نرم‌افزار کار آسانی است. تجربه‌ی شخصی من در تولید فلوچارت با این نرم افزار بسیار جذاب بوده است .

3diagram

افزودن تصاویر گرافیکی جذاب

Pencil  یک ابزار دریافت‌کننده‌ی  clipart دارد که از ارتباط با سایت OpenClipart.org بهره می‌برد. این ابزار این امکان را به کاربران می‌دهد تا با جستجوی کلمات و نیز انتخاب تصاویر آنها را به‌راحتی به مجموعه‌ی خود با روش drag&drop  اضافه کنند. این فایل‌ها با فرمت vector نیز وجود دارند  که برای استفاده در اندازه‌های متفاوت مناسب هستند.

5clipart

 

پیوند صفحات

عناصر موجود در صفحات می‌توانند به صفحات مرتبط در پروژه پیوند داده شوند. این قابلیت به کاربر درک بهتری از مسیر استفاده از برنامه پس از تولید می‌دهد. پروژه می‌تواند با فرمت وب در اختیار کاربر قرار گیرد و نیز پیوند‌های تعریف‌شده با تبدیل شدن به HTML در این حالت قابل استفاده هستند.

6linking

فرمت‌های خروجی مختلف

این نرم‌افزار از فرمت‌های مختلف جهت اکسپورت‌گرفتن پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید خروجی‌هایی نظیر PNG یا WEB یاOpenOffice یا حتی PDF  در اختیار داشته‌ باشید.

4export

افزودن قالب‌های جدید

همچنین می‌توانید قالب‌های دیگری که برای این نرم‌افزار تهیه شده‌اند را نیز به مجموعه اشکال و طرح‌های خود بیفزایید.

 

تجربه‌ی شخصی نویسنده

سادگی استفاده و امکانات خوب این نرم‌افزار تولید واسط کاربری را سرعت می‌بخشد. امکان اضافه‌کردن تصاویر مختلف به پروژه ظاهر جذاب‌تری به نتیجه‌ی کار می‌دهد.

شما برای طراحی واسط کاربری از چه نرم‌افزارهایی استفاده می‌کنید؟

2 نظرات
  1. buy می گوید

    مرسی ممنون مفید بود

  2. محمد می گوید

    ممنون و آرزوی موفقیت برات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.